SKULPTUR, metall/brons, Volvo PV 4 1927.

399787. SKULPTUR, metall/brons, Volvo PV 4 1927.

På träsockel. Informationstext undertill om modellen.
Längd inklusive sockel 15,5 cm.
Totalhöjd 5 cm.
Medalj med samma Volvo-modell medföljer.

Proveniens: gåva från AB Volvo Göteborg till kundens farfar.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Totalhöjd 5 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 3 148