På träsockel. Informationstext undertill om modellen.
Längd inklusive sockel 15,5 cm.
Totalhöjd 5 cm.
Medalj med samma Volvo-modell medföljer.
Proveniens: gåva från AB Volvo Göteborg till kundens farfar.
Bruksslitage.
Totalhöjd 5 cm.
Bruksslitage.