SILVERSAKER, 4 delar, 1900-tal.

399741. SILVERSAKER, 4 delar, 1900-tal.

1 bägare, Sven-Arne Gillgren för GAB, V9 (=1971); Höjd 12 cm.
1 bägare, GAB, N8 (=1939); Höjd 9 cm.
1 bägare, GAB, U8 (=1946); Höjd 5 cm.
1 fat, MGAB, möjligen 1935; Diam 16 cm.
Vikt 353 g.

Ålders- och bruksslitage.
Gravyrer på delarna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vikt 353 g.

Ålders- och bruksslitage.
Gravyrer på delarna.

Antal besök: 937