SOFFA, tresits. Art deco, 1930/40-tal.

399661. SOFFA, tresits. Art deco, 1930/40-tal.

Fast klädsel i vinröd sammet med passpoilekanter. Längs nederkanten dekorspik. Skulpterade tassar. Antimakasser medföljer. Längd 203, djup 90, höjd 88 cm.

Lätt slitage vid textilveck på armstödens framkant.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 037