RÖLLAKANSMATTA, "Opal", Brita Svefors för Axeco Svenska AB, 1900-talets senare del.

399362. RÖLLAKANSMATTA, "Opal", Brita Svefors för Axeco Svenska AB, 1900-talets senare del.

Längd utan frans 294, Bredd 197 cm.
Vävd av "ren ny ull", varp i linne.

Ålders- och bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ålders- och bruksslitage.

Antal besök: 975