KERAMIKFÖREMÅL, ca 60 delar, bl.a. Rörstrand, Tillinge, 1800-1900-tal.

39934. KERAMIKFÖREMÅL, ca 60 delar, bl.a. Rörstrand, Tillinge, 1800-1900-tal.

Servisdelar, 8 delar, "Bengali", Rörstrand.
Terrin, Tillinge, 1800-tal.
Dockservis mm.

Krackelyr, obetydliga nagg, slitage. Kanna, sprickor. Lerfat med större nagg och spricka. Terrin och 2 sockerskålar saknar lock.

Gör en kostnadsfri värdering!

Terrin, Tillinge, 1800-tal.
Dockservis mm.

Antal besök: 1 163