1 skål, röd, diameter 20 cm 1 pokalglas på fot, höjd 17 cm 1 skål på fot, diameter 13 cm 1 vas, desing Alvar Aalto, Iittala, höjd 12 cm.
Slitage. Röd skål med mikronagg.