PARTI GLAS, 6 delar, Flygsfors, bland annat "Coquille", Paul Kedelv, Willem de Moor, 1900-tal.
399114. PARTI GLAS, 6 delar, Flygsfors, bland annat "Coquille", Paul Kedelv, Willem de Moor, 1900-tal.
Skål med hänkel, signerad Coquille, Flygsfors, höjd ca 14,5 cm.
Skål med hänkel, signerad Coquille, Flygsfors, höjd 11 cm.
Vas, signerad Coquille, Flygsfors, otydlig datering -6?, höjd 12,5 cm.
Vas, röd, signerad, Flygsfors -59, höjd ca 10 cm.
Skål, blå, signerad Kedelv, Flygsfors -55, längd 15,5 cm.
Skål, Willem de Moor, signerad Flygsfors, W de M -40, 123, höjd ca 8 cm.
Varierande slitage, repor. Blå skål med nagg vid fot.