ELEFANT, Ceylon Ebony, silver samt turmaliner, Sri Lanka. 1900-talets andra hälft.

399082. ELEFANT, Ceylon Ebony, silver samt turmaliner, Sri Lanka. 1900-talets andra hälft.

Olikfärgade turmaliner, 16 st.
Höjd 16 cm. Betar och fötter med inlägg av koben.

Turmaliner med nagg. Bruksslitage. Del/delar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 316