PARTI GLAS, 18 delar, bland annat "Måtta" Orrefors, 1900-tal.
398993. PARTI GLAS, 18 delar, bland annat "Måtta" Orrefors, 1900-tal.
6 snapsglas, Måtta, Orrefors, höjd ca 7 cm.
5 gröna glas, Reijmyre, höjd ca 10,5 cm.
4 snapsglas, lila fot, otydlig signatur, daterade 2001, ett glas daterat 98, höjd ca 18 cm.
3 vaser, målad dekor, höjd 16 - 21,5 cm.