16 flata tallrikar, diameter 24 cm.
18 djupa tallrikar, diameter 24 cm.
3 djupa tallrikar, diameter 21 cm.
12 assietter, diameter 21 cm.
14 assietter, diameter 18 cm.
1 assiett, diameter 15,5 cm.
8 uppläggningsfat, längd 24 - 34 cm.
3 uppläggningsskålar, längd 22 - 29 cm.
Uppläggningsfat med handtag, längd 24,5 cm.
3 såsskålar, olika modeller.
Terrin.
3 kaffekannor, höjd 20 cm.
Gräddkanna, sockerskål.
3 tekoppar, 4 fat, två olika modeller.
19 kaffekoppar, 23 fat, två olika modeller.
Bruksslitage, naggar, missfärgningar, Terrin och sockerskål saknar lock. Allt är inte genomgånget.
12 assietter, diameter 21 cm.
14 assietter, diameter 18 cm.
1 assiett, diameter 15,5 cm.
3 såsskålar, olika modeller.
Terrin.
3 kaffekannor, höjd 20 cm.
Gräddkanna, sockerskål.