SÅGAR, 5 st, RUBANK, TVINGAR, 3 st m.m, allmoge.

398599. SÅGAR, 5 st, RUBANK, TVINGAR, 3 st m.m, allmoge.

Proveniens Växjö Fabriks- och Hantverksförening.
5 äldre sågar längd mellan 82 och 110 cm.
Rubank längd 71,5 cm.
3 tvingar längd exklusive skruv 113 cm.
Träställning höjd 81 cm.
Verktyg med "krok" längd 82 cm.

Bruksslitage, nummer skrivet med silverpenna förekommer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Rubank längd 71,5 cm.
Träställning höjd 81 cm.

Antal besök: 667