SILVER, 1800/1900-tal.

398572. SILVER, 1800/1900-tal.

Tesil, C G Hallberg.
Öronpetare, stämplaf FAR Stockholm 1876.
Cigarettetui, svensk import, ca 7,5 x 9 cm.
4 skedar bland annat stämplad GEWE, längd ca 13 - 20 cm.

Total vikt ca 265 gram.

Tesil saknar grepp. Slitage, gravyrer, bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Tesil, C G Hallberg.

Total vikt ca 265 gram.

Antal besök: 933