Tesil, C G Hallberg.
Öronpetare, stämplaf FAR Stockholm 1876.
Cigarettetui, svensk import, ca 7,5 x 9 cm.
4 skedar bland annat stämplad GEWE, längd ca 13 - 20 cm.
Total vikt ca 265 gram.
Tesil saknar grepp. Slitage, gravyrer, bucklor.
Tesil, C G Hallberg.
Total vikt ca 265 gram.