SILVER, 4 delar, delvis nielloarbeten, delvis Ryssland, 1900-tal.
398477. SILVER, 4 delar, delvis nielloarbeten, delvis Ryssland, 1900-tal.
En del av ett bältesspänne, nielloarbete, Ryssland.
Brosch, nielloarbete, troligen orientalisk, ostämplad, längd ca 6,5 cm.
Hänge/Boklås (?), nielloarbete, otydliga stämplat, längd ca 3,5 cm.
Bägare med lös träfot, Ryssland, total höjd ca 9,5 cm.
Slitage, bägare saknar fot, kompletterad med lös träfot. Del till spänne saknas. Slitage.