MATSERVIS, 67 delar, porslin, "Marie Luise", Seltmann Weiden, 1900-talets senare hälft.

39831. MATSERVIS, 67 delar, porslin, "Marie Luise", Seltmann Weiden, 1900-talets senare hälft.

12 flata tallrikar, diameter 25 cm.
12 djupa tallrikar, diameter 25 cm.
12 assietter, diameter 19,5
24 assietter, diameter 17 cm.
4 uppläggningsfat, längd 24 - 39 cm.
2 skålar, diamter 23,5 - 26,5 cm.
Såskanna.

Bruksslitage, enstaka nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 assietter, diameter 19,5
24 assietter, diameter 17 cm.
Såskanna.

Bruksslitage, enstaka nagg.

Antal besök: 5 390