JAPANSKA FÖREMÅL, 5 delar, 1900-tal.

398304. JAPANSKA FÖREMÅL, 5 delar, 1900-tal.

Bordsskärm, Japan, föreställande Fuji-berget, höjd 42,5, bredd hopfälld 18, totalbredd 104 cm, troligen ca år 1900, akvarell.
Tekanna med 2 muggar, sent 1900-talets slut, i originallåda.
Samurajhjälm (kopia), miniatyr, brons, totalhöjd 27, totalbredd 31 cm, 1900-talets slut.

Bruksslitage, tryckskador (smärre hål) på bordsskärm.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 690