FICKUR, 8 st. Varav 4 silver, 1900-talets första hälft.

398266. FICKUR, 8 st. Varav 4 silver, 1900-talets första hälft.

Ingår gör en klockställning i mässing.
Urens diameter 4,7 - 4,9 cm
Silverurens diameter 3,4 - 5 cm.

Silveruren med bruksslitage samt smuts och mindre repor. Resten av uren med slitage, lösa klockglas samt en utan glas. Viking saknar uppdragningsskruv. Ej genomgångna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Urens diameter 4,7 - 4,9 cm

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 855