FICKUR, 8 st. Varav 4 silver, 1900-talets första hälft.
398266. FICKUR, 8 st. Varav 4 silver, 1900-talets första hälft.
Ingår gör en klockställning i mässing.
Urens diameter 4,7 - 4,9 cm
Silverurens diameter 3,4 - 5 cm.
Silveruren med bruksslitage samt smuts och mindre repor. Resten av uren med slitage, lösa klockglas samt en utan glas. Viking saknar uppdragningsskruv. Ej genomgångna.
Urens diameter 4,7 - 4,9 cm