KRUS, 4 st. Stengods, Höganäs och Vallåkra, 1900-tal.

398073. KRUS, 4 st. Stengods, Höganäs och Vallåkra, 1900-tal.

Krus, 10 liter, Vallåkra, höjd 29 cm
Krus, 5 och 8 liter, Höganäs, höjd 23 samt 27 cm
Krus, sannolikt Höganäs, märkt GL, höjd 25 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 3 590