39802. SERVIS, 72 delar, "Svenska slott", Rörstrand.
13 assietter
12 frukosttallrikar
12 mattallrikar
12 sopptallrikar
9 uppläggningsfat
3 kaffekoppar med fat + 6 kaffefat
sockerskål
gräddkanna
såssnipa
kanna
lockterrin.
Spricka samt lagning i ett av uppläggningsfaten Omfattande glasyrdefekter samt fläckar. Nagg, sprickor samt bruksslitage. Glasyrkrackelering.