STOP, silver, N.L Dahlström, Örebro, 1893, vikt ca 910 gram.

397142. STOP, silver, N.L Dahlström, Örebro, 1893, vikt ca 910 gram.

Minnesstop för Carl XIV Johan, krönt med mynt från 1837. Förgylld insida. Stämplad N.L Dahlström, kattfot, O, P6. Höjd ca 20 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 1 121