397025. FIGURINER, 3 st, Porslin, Casades, Spanien.
Kvinna med parasoll, höjd 29 cm, signerad i botten.
Flicka med hundvalp, höjd 25 cm, signerad i botten.
Sittande flicka med hund, höjd 23 cm, signerad i botten.
Bruksslitage, kvinnan med parasoll saknar vänster tumme.