FIGURIN, porslin, troligen tysk, 1900-tal.

396887. FIGURIN, porslin, troligen tysk, 1900-tal.

Föreställande hästekipage. Märkt G under krona.
Höjd 17 cm.
Längd 32 cm.

Bruksslitage, fläckar, ett minutiöst glasyrnagg på främsta hästens vänsteröra.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 17 cm.
Längd 32 cm.

Antal besök: 1 000