396816. KERAMIK, 7 delar, Vas "Domino", skålfat, "Silur", Stig Lindberg, samt tallrikar, "Tablett", Wilhelm Kåge, Gustavsberg.
Vas, Domino, höjd 13 cm.
Skålfat, Silur, diameter 19,5 cm.
5 tallrikar, Tablett, diameter ca 21,5 cm.
Bruksslitage, vas med fotnagg, tallrikar med repor, fläckar.