BURKAR, 2 st, flintgods, "Vår lilla stad", Anita Nylund, JIE Gantofta samt "Gurka", Deco Hälsingborg.

396657. BURKAR, 2 st, flintgods, "Vår lilla stad", Anita Nylund, JIE Gantofta samt "Gurka", Deco Hälsingborg.

"Gurka", burk med lock av trä, höjd 15 cm. "Majas Mejeri", burk som saknar lock, höjd 7 cm.

Bruksslitage. Glasyrskador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage. Glasyrskador.

Antal besök: 1 524