VAS, chamotterat stengods, "Igelkott", Gunnar Nylund, Rörstrand.

396627. VAS, chamotterat stengods, "Igelkott", Gunnar Nylund, Rörstrand.

Blå glasyr. Höjd 21 cm. Stämpelsignerad på undersidan. Formgiven 1936.

Kant nagg på undersidan, se bild.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 7 322