EDVARD ANDERSSON (1891-1967). "SKYSKRAPAN", 1933.

3964372. EDVARD ANDERSSON (1891-1967). "SKYSKRAPAN", 1933.

Signerad, daterad 1931, olja på duk lagd på kartong 56,5x43 cm, rammått 60x46 cm.
Utställd: Den Frie Udstilling, Köpenhamn 25/8-11/9 1956, katalognummer 98.

Tema

Skånekonst

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

Skånekonst

Antal besök: 1 363