396256. SERVIS, flintgods, "Vineta", Rörstrand, 1900-talets första hälft.
20 mattallrikar, 21 djupa tallrikar, 17 entrétallrikar, 19 assietter, 3 uppläggningsskålar, fiskfat, 2 terriner, 7 uppläggningsfat, 9 kaffekoppar med fat.
Krackelyr, missfärgningar, krackelyr, lagning på fiskfat.