MATSERVIS, 10 delar(8+2), porslin, Grön Anna & Röd Anna - Rörstrand, 1900-tal.

396174. MATSERVIS, 10 delar(8+2), porslin, Grön Anna & Röd Anna - Rörstrand, 1900-tal.

Grön Anna, 8 delar: 3 tallrikar diameter 20,5 cm, 3 djupa taallrikar diameter 20 cm, skål höjd 10,5 cm diameter 18,5 cm, tillbringare höjd 14 cm.
Röd Anna, 2 delar: 2 tallrikar diameter 25,5 cm.

Grön Anna med slitage/repor i bruksskick.
Tillbringare med 3 cm spricka invändigt botten.

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 11 497