396164. CARL HARRY STÅLHANE. YTTERFODER, keramik + FAT, keramik: båda Rörstrand, 1900-tal.
Ytterfoder, keramik, signerad C-H S, höjd 15,5 cm, diameter 26 cm.
Fat, signerad C-H Stålhane, höjd 5,5 cm, diameter 30,5 cm, märkt andra sortering.