396055. PORSLIN, 29 delar, delar, Bing & Gröndahl, Bavaria, Rosenthal m.m.
Ovalt fat Bohemia längd 32,5 cm, fågel, litet fat Bing & Gröndahl, gallerfat Bavaria diameter 17,5 cm, Kaffekanna och mjölkkanna höjd 20 och 16 cm, 14 tallrikar Rosenthal, ovalt fat Willow längd 44 cm, orientaliskt fat, 7 skedar Kina.
Slitage guldfärg, nagg orientaliskt fat.