STOLAR, ett par samt BORD, 1800/1900-tal.

395772. STOLAR, ett par samt BORD, 1800/1900-tal.

2 pinnstolar bemålade med "guld"-färg sekelskiftet 1800/1900
rygghöjd 83 cm.
Runt bord 1900-tal höjd 65 cm.

Bord något ostadigt, stolar med färgslitage, repor, tygsits med slitage, instabila.

Gör en kostnadsfri värdering!

rygghöjd 83 cm.

Antal besök: 956