FICKUR, Engström Stockholm, urverk märkt ARC, boett av 14k guld, för undersökning till 1900-talets mitt.

395722. FICKUR, Engström Stockholm, urverk märkt ARC, boett av 14k guld, för undersökning till 1900-talets mitt.

Ankargång. Yttre diameter ca 50 mm.
Total vikt ca 79,9 gram.

Mindre bruksslitage. Gåvogravyr på inre boettlock.

Gör en kostnadsfri värdering!

Total vikt ca 79,9 gram.

Antal besök: 1 550