kaffekanna höjd 17 cm, gräddkanna höjd 7 cm, 6 st tefat, diameter 16 cm, 6 st tekoppar, höjd 6 cm, diameter 9,5 cm, 16 st kaffefat, diameter 14,5 cm, 12 st kaffekoppar, höjd 6 cm, diameter 8,5 cm, skål på fot höjd 10 cm, diameter 15 cm, 4 st karotter höjd 9 cm, diameter 18,5 cm, höjd 11 cm, diameter 19 cm, höjd 7 cm, diameter 14 cm, höjd 6 cm, diameter 14 cm, karott med lock, höjd 18 cm, diameter 18 cm, bringare höjd 14 cm, 3 st, bringare, höjd 10 cm, 2 st, uppläggningsfat, 30 x 21,5 cm, 14 st, förrättstallrikar, diameter 21 cm, 13 st, assietter, diameter 16 cm, 21 st mattallrikar, diameter 25 cm, 24 st, djupa tallrikar, 20,5 cm, 12 st, assietter, diameter 18 cm.
Bruksslitage, kan förekomma nagg.