GRÄDDKANNA, silver, senempire, Nils Öhstedt, Piteå, 1841.

395466. GRÄDDKANNA, silver, senempire, Nils Öhstedt, Piteå, 1841.

Höjd 13,5 cm.
Driven dekor.
Spår av invändig förgyllning.
Vikt 134 g.

Ålders- och bruksslitage.
Bristning vid hänkelns övre infästning.
Obetydligt märke på öppningskanten.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 13,5 cm.
Driven dekor.
Spår av invändig förgyllning.
Vikt 134 g.

Ålders- och bruksslitage.

Antal besök: 1 302