395214. ARMBAND samt BROSCH, låghaltigt guld, 1800/1900-tal.
Armband, stämplad 9k, längd ca 19 cm.
Brosch med korall, odlade pärlor samt emalj, ostämplad, omarbetad, diameter ca 2 cm.
Total vikt ca 7,2 gram.
Slitage, brosch omarbetad, armband med bucklad länk.