ARMBAND samt BROSCH, låghaltigt guld, 1800/1900-tal.

395214. ARMBAND samt BROSCH, låghaltigt guld, 1800/1900-tal.

Armband, stämplad 9k, längd ca 19 cm.
Brosch med korall, odlade pärlor samt emalj, ostämplad, omarbetad, diameter ca 2 cm.

Total vikt ca 7,2 gram.

Slitage, brosch omarbetad, armband med bucklad länk.

Gör en kostnadsfri värdering!

Total vikt ca 7,2 gram.

Antal besök: 769