6 kaffekoppar med fat.
6 tekoppar med fat (en kopp något större än övriga)
6 flata tallrikar, diameter ca 24,5 cm.
6 djupa tallrikar, diameter 22 cm.
6 assietter, diameter 17,5 cm.
1 par ljusstakar, höjd 12 cm.
Sockerskål med lock.
Gräddkanna
Tillbringare, höjd 17,5 cm.
Bruksslitage, en ljusstake med nagg på fot, en tekopp med bottennagg.
6 kaffekoppar med fat.
1 par ljusstakar, höjd 12 cm.
Sockerskål med lock.
Gräddkanna
Tillbringare, höjd 17,5 cm.