PORSLINSFÖREMÅL, 6 st, vita, Rörstrand, 1900-tal.

394984. PORSLINSFÖREMÅL, 6 st, vita, Rörstrand, 1900-tal.

Ljusstakar, ett par, Pyrola, höjd 23 cm.
Ljusstake(värmeljus), Pyrola, höjd 12 cm.
Tulpanskål, signerad G.N., höjd 10 cm, diameter 19 cm.
Tulpanskålar, ett par, signerade G.N., höjd 7,5 cm, diameter 10,5 cm.
G.N. = Gunnar Nylund.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

G.N. = Gunnar Nylund.

Slitage.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 283