FIGURINER, 4 st, keramik, Uppsala ekeby, bl.a Vicke Lindstrand.

394918. FIGURINER, 4 st, keramik, Uppsala ekeby, bl.a Vicke Lindstrand.

Sittande björn, höjd 16 cm, Vicke Lindstrand.
Övriga figuriner högsta höjd, 11 cm.

Smärre nagg på undersidan av hästen, i övrigt obetydligt slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 169