SORGESMYCKEN, 6 delar, delvis silver och sten, 1800/1900-tal.

394916. SORGESMYCKEN, 6 delar, delvis silver och sten, 1800/1900-tal.

2 st broscher, silver, stämplade CWT Hedblom Stockholm 1899/1924.
1 st brosch, silver, svensk import, diameter ca 5,5 cm.
Brosch samt armband, mässing, armband längd ca 16 cm.
Halsband, längd ca 102 cm.

Slitage. Skadat lås samt dekordel saknas på armband.

Gör en kostnadsfri värdering!

Halsband, längd ca 102 cm.

Antal besök: 2 702