VASER, ett par, flingods, jugend, Alf Wallander, Rörstrand, 1900-talets första hälft.

394775. VASER, ett par, flingods, jugend, Alf Wallander, Rörstrand, 1900-talets första hälft.

Glaserat flingods i urangul.
Diameter ca 19, höjd 24,5 cm.

Smärre slitage samt krackeleringar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Glaserat flingods i urangul.
Diameter ca 19, höjd 24,5 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 184