HYVLAR, 9 st, Liberg Rosenfors, Erik-Anton Berg, Parker & sons m.fl.

394274. HYVLAR, 9 st, Liberg Rosenfors, Erik-Anton Berg, Parker & sons m.fl.

Proveniens Växjö Fabriks- och Hantverksförening.
3 st rundade(konvexa) och 2 svängda hyvlar längd mellan 15,5 och 26 cm.
1 rak putshyvel längd 23 cm.
3 grundhyvlar längd 15,5, 18 och 22,5 cm.

Bruksslitage, nummer skrivet med silverpenna på samtliga.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 rak putshyvel längd 23 cm.

Antal besök: 3 663