OFFICERSVÄRJA, för infanteri, Sverige, ca 1820.

394125. OFFICERSVÄRJA, för infanteri, Sverige, ca 1820.

Kavellindning av silvertråd. Brännförgyllt fäste. Graverad klinga.
Längd exklusive balja 96,5 cm.

Bruksslitage, övre baljbeslag saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 755