394089. SOFFA samt SOFFBORD och SIDOBORD, ett par, Möbelfabriks AB, Carlsson & Co, Bengtsfors, 1900-talets andra hälft.
Sidobord, Skiva delvis av glas, ca. 55x55, höjd 47 cm.
Soffbord, ca. längd 130, bredd 75, höjd 55 cm.
Soffa, längd ca. 210 cm.
Bruksslitage.