MATSERVIS, 57 delar, porslin, Arzberg (Bavaria) / Hackefors, 1900-talets mitt.

393895. MATSERVIS, 57 delar, porslin, Arzberg (Bavaria) / Hackefors, 1900-talets mitt.

Servisen består av 12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 förrättstallrikar, 12 assietter, 6 serveringsfat i olika storlekar (längd 40-22 cm), 1 serveringsskål, 1 såssnipa samt 1 kanna.

Tillverkad i Bavaria, dekor av Hackefors.

Minimalt slitage. Enstaka nagg kan förekomma.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 5 694