Matservisdelar med reliefdekor samt förgylld kant. Servisen består av följande delar:
1 st terrin med lock 11501
1 st undefat till terrin 11502
1 st serveringsskål med lock 11503
2 st såssnipor med lock 11506
2 st serveringsfat 11507, längd 31 cm
2 st serveringsfat 11512, diameter 34 cm
2 st serveringsskålar 11525, diameter 18 cm
18 st mattallrikar 11519
5 st djupa tallrikar 11514
6 st assietter 11520
11 st assietter 11533
11 st kaffekoppar med underfat 11548
1 st kakfat på fot 11549
1 st sockerskål med lock 11561
1 st gräddkanna 11562.
Bruksslitage. Spricka i sockerskål.
1 st terrin med lock 11501
2 st såssnipor med lock 11506
18 st mattallrikar 11519
5 st djupa tallrikar 11514
6 st assietter 11520
11 st assietter 11533
1 st kakfat på fot 11549
1 st gräddkanna 11562.