393089. BORDSCITTRA, "Stjärnan", 1900-tal.
Cittrans mått: Längd 52,5 cm, Bredd 41,5 cm, Höjd 4,5 cm.
Stämnyckel finnes.
Transportväska.
Ålders- och bruksslitage.
Torrspricka finnes.
Nästan ena hela kortsidan har släppt i limningen.
Transportväskan med slitage.