393023. SKULPTUR, brons, dansande kvinna, senare gjutning efter Claire Jeanne Roberte Colinet, signerad CL. JR. COLINET A7240.
På sockel av svart stenmassa. Sigillmärkt Fonderie Bords De Seine.
Totalhöjd ca 46 cm.
Bruksslitage, repor på bl.a ena skinkan.