HALSBAND, ARMBAND samt ÖRHÄNGEN 1 par, 18k guld, 1900-talets andra hälft.

392973. HALSBAND, ARMBAND samt ÖRHÄNGEN 1 par, 18k guld, 1900-talets andra hälft.

Halsband samt armband med stenar, stämplade Rydens Guld Borås 1968, längd ca 19 - 42 cm.
Örhängen 1 par med odlar pärla samt sten, pigglängd ca 10 mm, stämplade Hans Strömdahl AB.
Total vikt ca 19,3 gram.

Stenar med kraftigt slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Total vikt ca 19,3 gram.

Stenar med kraftigt slitage.

Antal besök: 790