BORD, ett par, "Äpplet". Ur serien "Paradiset", Kerstin Hörlin-Holmquist, NKs Triva-serie, 1900-talets andra hälft.

392895. BORD, ett par, "Äpplet". Ur serien "Paradiset", Kerstin Hörlin-Holmquist, NKs Triva-serie, 1900-talets andra hälft.

Valnöt. Tredelad pelarfot. Diameter 48 cm, höjd 53 cm.

Bruksslitage. Svag fläck, skiftning på skiva.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 893