392761. FRIMÄRKSAUTOMAT, USA, 25 cent, 1940-tal.
Höjd 33 cm, brunlackerad plåt, förnicklade delar, nyckel finns, fabrikat Schermack products corp, Detroit, model P, frimärken och 25 cents mynt medföljer.
Bruksslitage, repor, fungerade felfritt vid test.