LÅNGPIPA och BUDDHA, porslin/trä, 1800-och 1900-tal.

392719. LÅNGPIPA och BUDDHA, porslin/trä, 1800-och 1900-tal.

Långpipa 1800-tal piphuvud i porslin och metall, övrigt olika träslag, pärlemor inläggningar, 2 delar längd 51 och 90 cm.
Buddha trä höjd 15 cm.

Pipskaft brutet, piphuvud med lagningar, buddha med svaga sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Buddha trä höjd 15 cm.

Antal besök: 1 901